Tato stránka je doplňkovou stránkou úvodní stránky. Klepnutím na tlačítko se vrátíte zpět.

Zpět na úvodní stránku

Všechny detaily, které jste hledali

TECHNICKÉ ÚDAJE VOZU KAMIQ

Rozměry vozu


Bezpečnost

Bezpečnostní prvky

ŠKODA KAMIQ je zárukou bezpečnosti bez kompromisů. Standardní a nadstandardní výbava zahrnuje následující funkce:

 

Isofix a Top tether pro připevnění dětské autosedačky na vnější zadní sedadla. Isofix je k dispozici i na předním sedadle spolujezdce.

› Na rozdíl od tempomatu, který udržuje nastavenou rychlost, umožňuje omezovač rychlosti jízdu při jakékoliv rychlosti až do výše předem nastavené hodnoty.

ABS zamezuje zablokování kol při nouzovém brzdění nebo brzdění na kluzkém povrchu.

EDL pomáhá při zrychlování nebo jízdě do kopce při nízké trakci jednoho z poháněných kol.

MSR pomáhá zabránit zablokování poháněných kol, které může nastat při zpomalování na hladkém povrchu.

XDS+ pomáhá řidiči v ostrých zatáčkách a zajišťuje, že se vozidlo bude i během rychlých průjezdů chovat neutrálně. Řídicí elektronika v podstatě simuluje funkci samosvorného diferenciálu a vylepšuje tak trakci a jízdní dynamiku v zatáčkách. Výsledkem je, že vůz projíždí zatáčkami daleko jistěji a přirozeněji než dříve.

Brzdový asistent zvýšením tlaku v brzdovém okruhu pomáhá řidiči zvládnout krizové situace v případě nutnosti nouzového brzdění. To může zásadně zkrátit brzdnou dráhu.

› Systém ASR zajišťuje hladké rozjezdy a zrychlování bez prokluzu kol na kluzkém povrchu.

Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách TPM+ informuje řidiče o ztrátě tlaku v pneumatikách.

Asistent rozjezdu do kopce pomáhá řidiči s rozjezdy do kopce. Systém se aktivuje ve stoupání přesahujícím pět stupňů a zajišťuje snadný a bezpečný rozjezd do kopce bez nutnosti použití ruční brzdy. Systém zabraňuje rozjetí auta dozadu nebo zhasnutí motoru.

Blikání brzdových světel snižuje nebezpečí nárazu zezadu, zvláště při dojezdu ke konci dopravní kolony na dálnici nebo při náhlém brzdění před neočekávanou překážkou.

 

Rezervní kolo

Standardní sadu na opravu pneumatik lze doplňkově nahradit některým z následujících rezervních kol:

 

Neplnohodnotné rezervní kolo (pneumatika 6J × 16" ET 35, 205/60 R16) určené pro 16", 17" a 18" kola.

Dojezdové rezervní kolo (pneumatika 3,5J × 18" ET 38, 125/70 R18) určené pro použití se zvukovým systémem ŠKODA.

Rezervní kolo
Rezervní kolo

Ekologicky šetrné technologie

Systém Start-Stop

Účelem systému Start-Stop je vypnout motor vždy, když nemusí běžet, což je praktická funkce zejména pro městské prostředí, kde výrazně snižuje spotřebu paliva. Systém Start-Stop se aktivuje automaticky po nastartování motoru a lze ho kdykoliv vypnout.


Systém Start-Stop
Rekuperace brzdné energie

Co se stane při rekuperaci energie? Kinetická energie se přeměňuje na užitečnou elektrickou energii, která se ukládá v baterii nebo se využívá v elektrických systémech. Při brzdění motorem dodává alternátor elektrickou energii do přístrojů a dobíjí baterii. Tím šetří palivo, které by jinak bylo pro tyto funkce zapotřebí.


Rekuperace brzdné energie
Režim Eco (volba jízdního režimu)

Jedním z režimů, který nabízí systém volby jízdního režimu, je Eco – režim pro řidiče, kterým záleží na životním prostředí a pro které je ekonomická jízda prioritou. Specifickou funkcí režimu Eco je režim plachtění u vozů s automatickou převodovkou DSG. Režim plachtění se používá tehdy, když jedete bez použití plynového pedálu.

 

Doporučení převodového stupně

Správnou volbou převodového poměru můžete snížit spotřebu paliva a zvýšit jízdní komfort. Nižší otáčky motoru představují nižší spotřebu paliva a tišší chod motoru. Symboly v pravém horním rohu obrazovky palubního počítače buď potvrzují, že aktuální převodový stupeň je správný, nebo doporučí zařazení vyššího či nižšího stupně.